2014 03 31 nutartis dėl atsisakymo priimti ieškinį

2014 03 31 nutartimi Teismas nusprendė atsisakyti priimti ieškovų ieškinį, kadangi ginčas esą buvo išspręstas anksčiau išnagrinėtoje civilinėje byloje.

Ankstesnėje byloje ieškovai prašė Teismo pripažinti negaliojančiu vekselį, o reikalavimas pripažinti negaliojančiu šio vekselio pagrindu išduotą vykdomąjį įrašą buvo išvestinis iš to, kad buvo ginčijamas pats vekselis. Antruoju ieškiniu ieškovai prašė pripažinti negaliojančiu tik vykdomąjį įrašą kaip savarankišką sandorį Lietuvos Respublikos įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo 82 straipsnyje nustatyta tvarka. Taigi, šiais ieškinio reikalavimais buvo siekiama skirtingų teisinių padarinių, t. y. buvo skirtingas ieškovų pasirinktas pažeistų teisių gynybos būdas, todėl minėtų ieškinių dalykas jokiu būdu negalėjo būti tapatus.

Be to, antrasis ieškovų ieškinys buvo pareikštas visiškai kitu pagrindu, kadangi vykdomasis įrašas ginčijamas motyvuojant vekselio pateikimo apmokėti tvarkos nesilaikymu, o pirmasis ieškinys buvo motyvuotas galimu vekselio neteisėtumu dėl neatitikimo Lietuvos Respublikos įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo reikalavimams dėl vekselio apmokėjimo termino nustatymo.

Trečia, 2014 03 31 Teismo nutartis iš esmės buvo be motyvų, joje apsiribota bendro pobūdžio formuluotėmis be jokių konkrečių argumentų, neatlikta konkrečių faktų bei teisinių santykių analizė, iš kurios būtų galima spręsti dėl konkretaus ieškinio dalyko, taip pat nenurodytos konkrečios aplinkybės, kurios buvo teisminio nagrinėjimo dalykas anksčiau išnagrinėtoje byloje, ir, iš kurių būtų galima spręsti apie tapatų ieškinio pagrindą. Tokiu būdu buvo pažeistas Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 270 straipsnio 4 dalies 4 punktas.

parsisiųsti

2015 12 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>