2013 12 19 nutartis, kurioje kasacinės instancijos teismas nustatė faktinę aplinkybę

Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 353 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus ir (ar) nutartis teisės taikymo aspektu. Kasacinis teismas yra saistomas pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų nustatytų aplinkybių.

Tuo tarpu 2013 12 19 nutartyje kasacinės instancijos teismas pats konstatavo faktinę aplinkybę, jog “kasatorė siekia atsidalyti žemės sklypą geriausioje suformuoto žemės sklypo vietoje, kitiems bendraturčiams paliekant naudoti žemės sklypo dalį, kuri natūraliai yra mažesnės vertės”. Bylą nagrinėję pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai šios faktinės aplinkybės nebuvo nustatę. Pirmosios instancijos teismo sprendimas kasatorei buvo palankus, t. y. net negalėjo būti grindžiamas kasatorei nepalankiomis faktinėmis aplinkybėmis, o kasatorei nepalankus apeliacinės instancijos teismo sprendimas iš esmės buvo grindžiamas tik teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir tvirtinimo procedūrų nesilaikymu (nuoroda į apeliacinės instancijos teismo nutartį:  http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=e07dcc8d-2ca5-485b-92b6-19fc55b1e6d3).

parsisiųsti

2014 04 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>