2013 06 12 nutartis atsisakyti tenkinti pareiškimą dėl nutarties skirti baudą panaikinimo

2013 06 12 teismas atsisakė tenkinti ieškovo pareiškimą dėl nutarties skirti jam baudą panaikinimo. Bauda ieškovui buvo skirta už neatvykimą į teismo posėdį, kadangi jo dalyvavimas teismo posėdyje buvo pripažintas būtinu. Šioje nutartyje teismas nurodė, kad Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 dalyje nėra jokių išlygų dėl posėdžio atidėjimo – čia baudos skyrimas siejamas su tuo, kad šalis į teismo posėdį privalo atvykti, jei teismas pripažino jos (šalies) dalyvavimą būtinu.

Tokia teismo išvada aiškiai prieštarauja Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 daliai, kadangi šioje normoje baudos skyrimas į posėdį neatvykusiai šaliai yra siejamas būtent su bylos nagrinėjimo atidėjimu, t. y. bauda į teismo posėdį neatvykusiai šaliai yra skiriama tuomet, kai dėl to tenka atidėti bylos nagrinėjimą. Teismas neturi teisės skirti baudos šaliai ar šalies atstovui Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 dalies pagrindu vien dėl to, kad šalis ar šalies atstovas neatvyko į teismo posėdį be svarbių priežasčių. Todėl, neatidėjus bylos nagrinėjimo dėl šalies ar jos atstovo neatvykimo, teismas privalo bylą nagrinėti ir be svarbių priežasčių į teismo posėdį neatvykusios šalies atžvilgiu priimti sprendimą už akių (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 5 dalis).

parsisiųsti

2014 11 18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>