2013 06 03 nutartis dėl baudos paskyrimo

2013 06 03 teismas paskyrė ieškovui baudą už neatvykimą į teismo posėdį, kadangi jo dalyvavimas teismo posėdyje buvo pripažintas būtinu.

Baudos skyrimas į posėdį neatvykusiai šaliai pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 dalį yra siejamas su bylos nagrinėjimo atidėjimu, t. y. bauda į teismo posėdį neatvykusiai šaliai yra skiriama tuomet, kai dėl to tenka atidėti bylos nagrinėjimą. Teismas neturi teisės skirti baudos šaliai ar šalies atstovui Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 dalies pagrindu vien dėl to, kad šalis ar šalies atstovas neatvyko į teismo posėdį be svarbių priežasčių, nebent būtų piktnaudžiaujama procesinėmis teisėmis, tačiau tai jau būtų visiškai kitas baudos skyrimo pagrindas (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 95 straipsnis). Taigi, jei teismas neatideda bylos nagrinėjimo dėl šalies ar jos atstovo neatvykimo, tuomet bylą privalo nagrinėti ir be svarbių priežasčių į teismo posėdį neatvykusios šalies atžvilgiu priimti sprendimą už akių (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 5 dalis).

2013 06 03 nutartyje nėra nurodyta, kad 2013 05 28 įvykęs teismo posėdis būtų buvęs atidėtas dėl ieškovo neatvykimo. Priešingai, 2013 05 28 vykusiame teismo posėdyje teismas pradėjo bylą nagrinėti nepaisant ieškovo nedalyvavimo, suteikė teisę duoti paaiškinimus kitai šaliai, tačiau tuo pačiu nepriėmė sprendimo ieškovui už akių, taip pat nenurodė priežasčių, kodėl negalimas teismo sprendimo už akių ieškovo atžvilgiu priėmimas ir 2013 06 03 nutartimi paskyrė vieno tūkstančio litų baudą vien dėl neatvykimo į teismo posėdį fakto.

parsisiųsti

2014 11 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>