2013 03 14 nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo

2013 03 14 nutartimi teismas, nagrinėjantis restruktūrizavimo bylą, nepagrįstai panaikino kitose civilinėse bylose restruktūrizuojamai įmonei pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones.

Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 149 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad laikinosios apsaugos priemonės dalyvaujančių byloje asmenų ar kitų suinteresuotų asmenų pagrįstu prašymu gali būti panaikinamos teismo, nagrinėjančio bylą iš esmės, nutartimi. Tuo tarpu nagrinėjamu atveju teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones, pritaikytas ne restruktūrizavimo byloje, o kitose civilinėse bylose, nagrinėjamose kituose teismuose. Nepaisant to, kad įmonei yra iškelta restruktūrizavimo byla, laikinųjų apsaugos priemonių, kurios buvo taikomos kitose bylose, panaikinimo klausimas turi būti sprendžiamas tose bylose, kuriose jos yra pritaikytos.

parsisiųsti

2013 04 24

2 komentarai | 2013 03 14 nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo

  1. Aurelijus komentaras:

    Įmonių restruktūrizavimo įstatymas yra specialus įstatymas CPK atžvilgiu (CPK 1 str. 1 d.). Iš įstatymo tikslo, kas nurodyta ir nutartyje galima daryti išvadą, kad tokius klausimus turėtų spręsti restruktūrizavimo bylą nagrinėjantis teismas (priešingu atveju nebūtų galimas restruktūrizavimo procesas). Tačiau šis klausimas nėra apkalbėtas įstatyme, todėl manau yra įstatymo spraga, kuri turėtų būti užpildyta remiantis įstatymo analogija. Panašiausias įstatymas būtų Įmonių bankroto įstatymas, kuriame pakankamai aiškiai nurodoma, kad dėl areštų panaikinimo sprendžia bankroto bylą nagrinėjantis teismas. Todėl pagal analogiją taikius atitinkamas nuostatas, teismas teisingai priėmė nutartį panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, tik pritrūko atitinkamų motyvų.

    • admin komentaras:

      p. Aurelijau, tai nėra įstatymo spraga. Bankroto atveju taip pat ne visais atvejais turto arešto klausimus sprendžia bankroto bylą nagrinėjantis teismas (ĮBĮ 18 str.), jau nekalbant apie laikinųjų apsaugos priemonių taikymą. Restruktūrizavimo bylos iškėlimas jokiu būdu nekeičia nei teismingumo, nei perkelia vieno teismo kompetencijos kitam teismui, todėl neabejotinai teismas negali spręsti procesinių klausimų byloje, kurią nagrinėja kitas teismas, tiek bankroto bylos, tiek restruktūrizavimo bylos iškėlimo atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>