2012 04 11 nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

2012 04 11 nutartimi Teismas nepagrįstai pritaikė laikinąsias apsaugos priemones trečiajam asmeniui ir areštavo šio asmens turtą, kurio vertė didesnė kaip 1/20 dalis įstatinio kapitalo.

Pirma, 2012 04 11 nutartis yra visiškai be jokių motyvų, nors Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 147 straipsnio 5 dalies 3 punktas reikalauja nurodyti nutarties priėmimo motyvus ir laikinųjų apsaugos priemonių taikymo pagrindą.

Antra, teismas gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones, siekdamas užtikrinti tik tų reikalavimų, kurie buvo pareikšti byloje, įvykdymą, ir neturėtų taikyti laikinųjų apsaugos priemonių, apsaugodamas galimus reikalavimus, kurie byloje nebuvo pareikšti. Kaip jau minėta, laikinosios apsaugos priemonės 2012 04 11 nutartimi buvo pritaikytos trečiajam asmeniui, kuriam ieškovas nepareiškė jokių reikalavimų.

Trečia, laikinosios apsaugos priemonės taikomos atsakovui, kadangi materialiniai teisiniai reikalavimai yra pareiškiami atsakovui ir jam tenka pareiga vykdyti įsiteisėjusį teismo sprendimą. Laikinosiomis apsaugos priemonėmis negalima tiesiogiai varžyti asmenų, kurie nėra atsakovai byloje, teisių, nes teismo sprendimu negalima nuspręsti dėl tokių asmenų teisių ir pareigų (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 266 straipsnis), taigi nėra ir pagrindo teigti, kad dėl tų asmenų gali būti priimtas teismo sprendimas, kurio įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti negalimas.

Ketvirta, neaišku, ką teismas areštavo, arešto objektą apibrėždamas kaip “turtą, kurio vertė didesnė kaip 1/20 dalis įstatinio kapitalo”, t. y. ar tik materialų turtą (daiktus), ar ir pinigines lėšas bei turtines teises.

parsisiųsti

2012 05 24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>