2012 01 25 nutartis palikti nepakeistą nutartį dėl trūkumų šalinimo

2012 01 25 nutartimi apeliacinės instancijos teismas nepagrįstai paliko nepakeistą 2011 11 28 pirmosios instancijos teismo nutartį, kuria  ieškovas buvo įpareigotas pašalinti ieškinio trūkumus ir pateikti vertimus į užsienio kalbą ne tik paties ieškinio (procesinio dokumento), bet ir visų ieškinio priedų.

2012 01 25 nutartyje apeliacinės instancijos teismas nurodė, kad procesinių dokumentų priedams yra taikomos tos pačios taisyklės kaip ir procesiniams dokumentams. Tokia apeliacinės instancijos teismo išvada prieštarauja Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 113 straipsnio 2 daliai,  Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 114 straipsniui,  nustatantiems atskirus reikalavimus būtent procesinių dokumentų priedams, o ne patiems procesiniams dokumentams. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 113 straipsnio 3 dalyje kalbama išimtinai apie procesinių dokumentų (ne jų priedų!) vertimus į užsienio kalbą.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad procesinių dokumentų priedais dažniausiai būna rašytiniai įrodymai, kurių pateikimo forma ir tvarka yra nustatyta Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 198 straipsnyje, taip pat nenumatančiame jokių išimčių tais atvejais, kuomet dalyvaujantys byloje asmenys nemoka valstybinės kalbos.

parsisiųsti

2012 03 01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>