2011 12 11 nutartis dėl trūkumų pašalinimo

Šia nutartimi teismas nepagrįstai įpareigojo ieškovą pašalinti pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo trūkumus ir pateikti rašytinius įrodymus, patvirtinančius sutartinį teismingumą.

Nuo 2011 10 01 galiojančioje Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 433 straipsnio 3 dalies redakcijoje įsakmiai nurodyta, kad prie pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo jokie įrodymai nepridedami. Taigi, kreipiantis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo pagal sutartinį teismingumą, užtenka nurodyti atitinkamus motyvus ir įrodymus pareiškime, analogiškai taip pat, kaip ir nurodant reiškiamą reikalavimą ir jo faktinį pagrindą, įrodymus, kuriais galima pagrįsti reiškiamą reikalavimą, duomenis apie skolininko turtą, prašant taikyti skolininkui laikinąsias apsaugos priemones ir t.t. Tačiau pačių įrodymų, pagrindžiančių tiek reikalavimą ir jo faktinį pagrindą, tiek skolininko turto duomenis, tiek sutartinį teismingumą, prie pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo pridėti nereikia.

parsisiųsti

2012 01 09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>