2011 08 30 nutartis dėl ieškinio nagrinėjimo ginčo teisena

2011 08 30 nutartimi teismas nusprendė, kad ieškovo ieškinys dėl skolos priteisimo negali būti nagrinėjamas dokumentinio proceso tvarka dėl to, kad iš ieškovo pateiktų rašytinių įrodymų (atsakovo atsakymo į ieškovo pretenziją) teismas sužinojo atsakovo poziciją dėl rašytinių įrodymų vertinimo (esą su ieškovu yra atsiskaityta), ir tai, kad atsakovas nesutinka su ieškovo reikalavimais.

Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 424-430 straipsniuose įtvirtintas dokumentinis procesas kaip sumarinio proceso forma nėra procesas, kuriame negali būti ginčo (kaip yra procese dėl teismo įsakymo išdavimo). Būtent šiuo tikslu yra numatytas motyvuotų atsakovo prieštaravimų institutas, bylos nagrinėjimas teismo posėdyje, teismo teisė pakeisti ar panaikinti preliminarų sprendimą, jei ieškovo ieškinys yra nepagrįstas. Todėl tuo atveju, kuomet ieškovo ieškinys yra grindžiamas tik rašytiniais įrodymais ir yra pagrindas šį ieškinį tenkinti, teismas ne tik gali, bet ir privalo nagrinėti ieškinį dokumentinio proceso tvarka. Tuo tarpu proceso eigoje paaiškėjus, kad ieškovo reikalavimai yra nepagrįsti, preliminarus sprendimas gali būti panaikintas, o ieškovo ieškinys – atmestas.

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>