2011 05 13 nutarimas dėl nutarimo skirti administracinę nuobaudą panaikinimo

2011 05 13 nutarimu Teismas nepagrįstai panaikino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos nutarimą, kuriuo pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124(1) straipsnio 4 dalį (už stovėjimą kitose vietose, kur tai trukdo transporto ir pėsčiųjų eismui) buvo paskirta bauda ir administracinę bylą nutraukė.

Nutarimą panaikinti administracinę nuobaudą Teismas motyvavo tuo, kad privataus kiemo savininkas savo automobilį šiame kieme gali statyti taip, kaip jam atrodo tinkama, o asmuo, pasistatęs svetimame kieme automobilį neturėdamas savininko sutikimo, toje teritorijoje turėtų elgtis taip, kad nepažeistų privačios valdos savininko interesų. Toks nutarimas buvo priimtas netgi nepaisant to, jog privati valda, kurios savininkas užblokavo svetimą automobilį, ribojasi su daugiabučio namo kiemu, nėra atitverta tvora ar pažymėta kitokiais riboženkliais.  Taigi, Teismas nusprendė, kad Kelių eismo taisyklės privačiose valdose negalioja, nors nei pačiose Kelių eismo taisyklėse, nei Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekse jokių išimčių nėra nustatyta.

parsisiųsti

2012 02 22

3 komentarai | 2011 05 13 nutarimas dėl nutarimo skirti administracinę nuobaudą panaikinimo

 1. matelislt komentaras:

  Labai apgailestauju, tačiau šis tekstas nėra parašytas išsamiai ir suprantamai. Manau, kad vertėtų jį perredaguoti arba bent ateityje rašyti viską detaliau. Žmogui nėra malonu skaityti tekstus, kai jis negali visko perleisti per savo suvokimo prizmę.

  • admin komentaras:

   Sveiki,
   Dėkojame už pastabą. Iš tiesų tekstas yra gan sausokas ir surašytas daugiau teisininkams. Minėto nutarimo paskelbimo kaip “nesąmonės” esmė buvo ta, kad šiuo nutarimu buvo nuspręsta, jog Kelių eismo taisyklės privačiame žemės sklype negalioja, t. y. šio sklypo savininkui galima statyti automobilį taip, kad jis kliudytų kitiems eismo dalyviams.

 2. privat komentaras:

  Privati valda ar ji apverta, ar neaptverta, ji yra privati. Valdos savininkas neturi pareigos netrukdyti eismo kitiemas savo kieme. Tai teismas ir paaiškino. Beje, garaže KET taip pat galioja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>