2011 02 07 nutartis dėl baudos atstovui skyrimo

Šia nutartimi už nepagrįsto apeliacinio skundo pareiškimą bendrovės vadovui buvo paskirta dešimties tūkstančių litų bauda, nors tokia atsakomybė šalies atstovui nebuvo numatyta.

2011 02 07 nutarties priėmimo metu galiojusio Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 95 straipsnio 1 dalyje buvo nustatyta, kad šalis, kuri nesąžiningai pareiškė nepagrįstą ieškinį (apeliacinį, kasacinį skundą) arba sąmoningai veikė prieš teisingą ir greitą bylos išnagrinėjimą ir išsprendimą, gali būti teismo įpareigota atlyginti kitai šaliai jos patirtus nuostolius. To paties straipsnio 2 dalis skelbė, kad teismas, nustatęs šio straipsnio 1 dalyje numatytus piktnaudžiavimo atvejus, gali paskirti asmeniui iki dvidešimt tūkstančių litų baudą.

Kadangi Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 95 straipsnio 1 dalyje atsakomybė buvo numatyta tik bylos šaliai (ne šalies atstovui, ne trečiajam asmeniui ar kitam dalyvaujančiam byloje asmeniui), bauda už nepagrįsto ieškinio (apeliacinio, kasacinio skundo) pareiškimą taip pat galėjo būti skiriama tik šaliai (aptariamu atveju – juridiniam asmeniui), o ne šalies atstovui (juridinio asmens vadovui).

Deliktinė atsakomybė šalies atstovui buvo (ir tebėra) numatyta Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 246 straipsnio 3 dalyje, pagal kurią baudos skyrimas šalies atstovui buvo galimas tuo atveju, kai jis be svarbių priežasčių neatvyksta į teismo posėdį ir dėl to teismas atideda bylos nagrinėjimą. Tuo tarpu atsakomybė už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis šalies atstovui nebuvo numatyta. Nuo 2011 10 01 galiojanti Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 95 straipsnio redakcija atsakomybę už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis numato dalyvaujančiam byloje asmeniui, t. y. ir šalies atstovui (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 37 straipsnis).

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>