2010 07 01 nutartis dėl ieškinio nagrinėjimo ginčo teisena

2010 07 01 nutartimi teismas nusprendė, kad ieškovo ieškinys negali būti nagrinėjamas dokumentinio proceso tvarka dėl to, kad PVM sąskaita – faktūra, kuria grindžiamas ieškovo reikalavimas, nėra pasirašyta atsakovo, taip pat nėra kitų duomenų, patvirtinančių šios sąskaitos gavimą.

Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 424 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad ieškinys, kurio dalykas yra piniginiai reikalavimai, ieškovo prašymu gali būti išspręstas dokumentinio proceso tvarka, jeigu visi reikalavimai yra pagrindžiami leistinais rašytiniais įrodymais. Nagrinėjamoje byloje ieškovo reikalavimas dėl skolos priteisimo buvo grindžiamas ne tik PVM sąskaita – faktūra, bet ir rašytine sutartimi bei CMR važtaraščiu, patvirtinančiu prievolės įvykdymą (nors nutartyje apie tai neužsimenama). Taigi, teismas turėjo pakankamai rašytinių įrodymų nagrinėti ieškinį dokumentinio proceso tvarka.

Kita vertus, pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 2 straipsnio 30 dalį PVM sąskaita – faktūra yra tik dokumentas, kuriuo įforminamas prekių tiekimas arba paslaugų teikimas, tačiau pats jos išrašymas niekaip neįrodo prekių tiekimo ar paslaugų teikimo fakto (nepaisant, ar sąskaita pasirašyta, ar nepasirašyta, įteikta atsakovui, ar neįteikta), todėl PVM sąskaitos – faktūros kaip skolą patvirtinančio įrodymo vaidmuo yra pakankamai menkas. Be to, nei PVM sąskaitą – faktūrą išrašančio, nei ją gaunančio asmens parašai nėra privalomas PVM sąskaitos – faktūros rekvizitas pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 80 straipsnį, kas dar kartą patvirtina, kad teismas suklydo atsisakydamas nagrinėti ieškinį dokumentinio proceso tvarka dėl parašų ant PVM sąskaitos – faktūros nebuvimo.

 

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>