2010 01 15 nutartis dėl trūkumų pašalinimo

2010 01 15 nutartimi teismas nepagrįstai atsisakė priimti ieškovės ieškinį dėl to, kad ieškovė nesilaikė tai bylų kategorijai įstatymų nustatytos išankstinio ginčų sprendimo ne teisme tvarkos (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 3 punktas). Kadangi skolą buvo prašoma priteisti pagal vekselį, teismo nuomone, prieš tai jį reikėjo pateikti notarui, kuris išduotų vykdomąjį įrašą, o skola būtų išieškota ne ginčo tvarka.

Lietuvos Respublikos įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo 40 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad vekselio, kuris mokėtinas nustatytą dieną arba per tam tikrą laiką po jo išrašymo ar pateikimo, turėtojas vekselį apmokėti privalo pateikti paskutinę mokėjimo termino dieną arba per dvi po jos einančias darbo dienas. Kadangi ieškovė šį terminą praleido, todėl neteko galimybės ginti savo interesus ne ginčo tvarka ir kreipėsi į teismą dėl skolos pagal vekselį priteisimo. Taigi, kreiptis į notarą vien dėl to, kad šis atsisakytų išduoti vykdomąjį įrašą, tikrai nėra būtina, tuo labiau, kad išieškojimo pagal vekselį tvarka jokiu būdu negali būti laikoma išankstinio ginčų sprendimo ne teisme tvarka (notarui išduodant vykdomąjį įrašą, nėra sprendžiami jokie ginčai).

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>