2009 07 24 nutartis dėl trūkumų pašalinimo

2009 07 24 nutartimi teismas nepagrįstai nustatė ieškovui terminą trūkumams pašalinti ir pateikti teismui rašytinius įrodymus apie atsakovo buveinės ir faktinės veiklos vietas. Anot teismo, kadangi procesinių dokumentų atsakovui nepavyko įteikti ieškinyje nurodytu adresu, paaiškėjo, kad ieškinys yra su trūkumais – ieškinyje nenurodyta atsakovo buveinė.

Akivaizdu, kad teismas pasirinko netinkamą būdą problemai išspręsti. Vien tai, kad procesiniai dokumentai nebuvo įteikti atsakovui jo buveinės adresu, anaiptol nereiškia, kad bylos nagrinėjimo metu paaiškėjo, jog pareiškimas neatitinka ieškinio turiniui keliamų reikalavimų (Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 296 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Be to, ieškovas objektyviai gali neturėti jokių įrodymų apie atsakovo buveinę ar faktinę veiklos vykdymo vietą, išskyrus viešo registro duomenis. Taigi, aptariamu atveju teismas turėjo pasiūlyti ieškovui pasirinkti kitą procesinių dokumentų įteikimo būdą, o ne įpareigoti šalinti tariamus trūkumus, kurių netgi neįmanoma pašalinti.

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>