2009 06 12 nutartis dėl trūkumų pašalinimo

2009 06 12 nutartimi teismas nepagrįstai įpareigojo ieškovą pašalinti ieškinio dėl skolos priteisimo iš laiduotojo trūkumus, kadangi prie ieškinio nebuvo pridėti įrodymai, patvirtinantys skolininko turtinę padėtį. Anot teismo, laiduotojo atsakomybė galima tik paaiškėjus, kad skolininkas turto neturi ir galimybės atgauti skolą iš skolininko nėra.

Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.81 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad tuo atveju, kai prievolė neįvykdyta, skolininkas ir laiduotojas atsako kreditoriui kaip solidariąją prievolę turintys bendraskoliai, jeigu ko kita nenustato sutartis. Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekso 6.6 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad, skolininkų pareigai esant solidariai, kreditorius turi teisę reikalauti, kad prievolę įvykdytų tiek visi ar keli skolininkai bendrai, tiek bet kuris iš jų skyrium, nepaisant to, ar yra galimybė realiai gauti prievolės įvykdymą iš vieno skolininko, ar tokios galimybės nėra. Be to, to paties straipsnio 5 dalis numato, kad kreditorius, kuriam solidariosios prievolės visiškai neįvykdė vienas iš skolininkų, turi teisę reikalauti, kad likusią prievolės dalį įvykdytų bet kuris iš kitų skolininkų arba visi jie bendrai, taip pat nepaisant to, ar tebėra galimybė gauti prievolės įvykdymą iš pirmojo skolininko.

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>