2009 06 12 nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

2009 06 12 nutartimi teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones skolininko atžvilgiu, tačiau nepagrįstai atsisakė taikyti laikinąsias apsaugos priemones laiduotojo atžvilgiu, nors ieškinyje šie asmenys buvo nurodyti kaip solidarūs atsakovai. Anot teismo, laiduotojui taikyti laikinąsias apsaugos priemones nebuvo pagrindo, kadangi išieškojimas pirmiau turi būti nukreipiamas į skolininką, o areštavus abiejų atsakovų turtą, būtų areštuota turto dvigubai daugiau, nei reikalavimo suma.

Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.81 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad tuo atveju, kai prievolė neįvykdyta, skolininkas ir laiduotojas atsako kreditoriui kaip solidariąją prievolę turintys bendraskoliai, jeigu ko kita nenustato sutartis. Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekso 6.6 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad, skolininkų pareigai esant solidariai, kreditorius turi teisę reikalauti, kad prievolę įvykdytų tiek visi ar keli skolininkai bendrai, tiek bet kuris iš jų skyrium, be to, tiek ją visą, tiek jos dalį. To paties straipsnio 5 dalis numato, kad kreditorius, kuriam solidariosios prievolės visiškai neįvykdė vienas iš skolininkų, turi teisę reikalauti, kad likusią prievolės dalį įvykdytų bet kuris iš kitų skolininkų arba visi jie bendrai. Taigi, tuo atveju, kuomet kreditorius pareiškia reikalavimus ir skolininkui, ir laidotojui, laikinosios apsaugos priemonės turi būti taikomos abiejų atsakovų atžvilgiu vienodai (nebent nėra grėsmės būsimo teismo sprendimo įvykdymui).

parsisiųsti

2011 12 07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>